ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΠΡΟΠΑΙΔΕΙΑΣ-ΚΡΟΥΣΤΩΝ-ΒΙΟΛΟΝΤΣΕΛΟΥ

Ημερομηνία: 
Τρίτη, 20 Μάιος, 2014 - 18:30

Τα τμήματα Μουσικής Προπαιδείας, της

κ. Πετρίνας Ζωγράφου, η Σχολή Κρουστών του κ. Δημήτρη Τασούδη,  η Σχολή Βιολοντσέλου του κ. Μιλτιάδη Γιαννού

και η παιδική χορωδία του Ωδείου

υποδέχονται το καλοκαίρι με συναυλία - γιορτή

 

Τρίτη 20 Μαΐου 2014  6:30 μ.μ.

Αίθουσα “Θ.Αγγελόπουλος”

Πολιτιστικού Κέντρου Φλώρινας

 

 

Π Ρ Ο Γ Ρ Α Μ Μ Α

 

 

 

Παιδικά τραγούδια                                Το γλυκό

 

                                                                Οι τσιγγάνοι

 

                                                                Φεγγαράκι μου λαμπρό

 

Ν.Zivkovic                                               Polka

                                                                     Παντελής Σκενδέρης, ξυλόφωνο

                                                

Ν.Παρίσης                                               Το χελιδόνι φεύγει

      Ναουμάκης Παρίσης, ξυλόφωνο,

      πιατίνια, tritone chimes

 

 

H.Purcell                                                 Air

                                                                Ειρήνη Γουστέρη, μεταλλόφωνο, ξυλόφωνο

                                                                Συνοδεύει στο τσέλο ο καθηγητής

τσέλου, κ.Μ. Γιαννός       

 

 

Vientorisz Codex                                    Springtanz

                                                                          Θανάσης Ραπασάνης, ξυλόφωνο

                                                                          Συνοδεύει στο τσέλο ο καθηγητής τσέλου,      

                                                                          Κ. Μ. Γιαννός    

  

The Beatles                                             Here comes the sun

                                                                Αλέξης Τοσουνίδης, drums

 

 

RHCP                                                     Can’t stop

                                                                Σταύρος Παρίσης, drums

 

Αυτοσχεδιασμός                                     Call and response patterns

                                                                Αλέξης Τοσουνίδης-Σταύρος Παρίσης,

 

 

Δ.Τασούδης                                            K, bang da drum

                                                                Τάξη κρουστών

 

 

 

 

Sigur Ros                                                Untitled no. 3

Τάξεις κρουστών και μουσικής

Προπαιδείας και τρία τσέλα ( Μίλτος

Γιαννός, Ανδριάννα Ιωάννου, Τζήμας

Μιχαήλ)

 

 

Τμήματα Μουσικής Προπαιδείας της κ. Πετρίνας Ζωγράφου

Μάγδα Αλεξιάδου, Φαίη Ακριτίδου, Μαρκέλλα Γιαννάκη, Στέφανος Γιαγκούλης, Ραφαέλα Ιωαννίδου, Κατερίνα Ξανθοπούλου, Σοφία Πανταζή, Νίκος Παπαδόπουλος, Χριστίνα Παπουτζή, Γρηγόρης Τόττης, Βαγγέλης Χατζής, Μένια Χατζή.

 

 

Σχολή Κρουστών του κ. Δημήτρη Τασούδη

Ειρήνη Γουστέρη (2Π), Ναουμάκης Παρίσης (1Π), Σταύρος Παρίσης (1Π), Θανάσης Ραπασάνης (2Π), Παντελής Σκενδέρης (1Π), Αλέξης Τοσουνίδης (2Π).

 

 

Σχολή Βιολοντσέλου του κ. Μιλτιάδη Γιαννού.

Ανδριάνα Ιωάννου (1Π), Μιχάλης Τζήμας (2Π).

 

 

Παιδική Χορωδία

Διεύθυνση:  Αντρέεα-Μιρέλα Διδασκάλου

Ευσταθία Ακριτίδου, Ηλιάνα Ακριτίδου, Θεοδώρα Ακριτίδου, Ειρήνη Αναστασίου, Παρασκευάς Γέρου, Ειρήνη Γουστέρη, Αγγελική Γραφάκου, Νικολία Δόντσιου, Στεφανία Δόντσιου, Άννα Δούκα, Γεωργία Δούκα, Χρίστος Δούκας, Ευαγγελία Ζήση, Δημήτρης Ζωγράφος, Όλγα Θωίδου, Μαρία Κετσετζή, Ζωή Μαντουλίδου, Δέσποινα Μπάδη, Άννα Ντίτουρα, Αγάπη Οικονόμου, Αγάπη Παλιάρη, Δέσποινα Πετκάνη, Λευτέρης Σβάρνας, Αλέξια Σούλα, Έλενα Σούλα, Χρύσα-Ιωάννα Σταθοπούλου, Άννα Τεντολούρη, Παναγιώτης Τρικιλίδης, Άννα Τσακού, Αγνή Φιλιππίδου, Κλεονίκη Χαλίδη. 

 

 

Ακαδημαϊκό έτος: 
2013-2014

Φωτογραφίες εκδήλωσης