Συναυλία τάξεων κιθάρας & πιάνου τάξεων των κ. Ν.Γεωργίου και κ. Π.Ιωακειμίδου

Ημερομηνία: 
Παρασκευή, 24 Μάιος, 2019 - 17:30

1ο  ΜΕΡΟΣ 17:30

F.Sor                                     Σπουδή σε Ντο μείζονα    

Ορφέας Ταμουτσέλης, 2Π

 

J.krieger                               Menuet

Πανδώρα Παρίση, 2Π

                                

L.v.Beethoven                      Ecossaise in G

Φωτεινή Καλδάνη, 3Π

                    

Παραδοσιακό                       Πέρα στους πέρα κάμπους

Γιώργος Πεσιρίδης, 2Π

  

Παραδοσιακό Κύπρου         Τυρλικιώτισσα

Ιωάννα Αθανασίου, 3Π

                      

F.Cutting                              Packingston’s pound

Μιχαέλα Παναγιωτίδου, 3Π

 

J.S.Bach                               Menuet

Ευδοκία Αλεξανδρίδου, 4Π

                                  

N.Vallet                                 Bourree

Δημήτρης Σβάρνας, 1Κ

                                  

Δ.Φάμπας                             Όνειρο

Κωνσταντίνος Παράσχου, 1Κ

                                   

J.Horner                               My heart will go on

Δέσποινα Σαράφη, 2Π

              

Παραδοσιακό Κ. Ιταλίας     Άντρα μου πάει

Αντώνης Κήμες, 1Κ

                         

M.Clementi                           Σονατίνα op.36 No 1 Allegro

Ελένη Αλεξανδρίδου, 2Π

   

F.Cutting                               Packingston pound

Νίκη Παναγιωτίδου, 1Π

                   

R.D.Vidal                                       Θέμα και παραλλαγές               

Χαρά Παυλίδου, 3Π

 

F.Burgmuller                        Arabesque

Φωτεινή Μαϊόβη, 3Π

 

2ο ΜΕΡΟΣ 18:45

 

M.Carcassi                            Σπουδή

Δημήτρης Παυλίδης, 1Π

Anonymous                          Σπουδή σε λα ελάσσονα

Ηλίας Γρηγοριάδης, 1Π

 

Παραδοσιακό                       Πέρα στους πέρα κάμπους    

Φρύνη Κυριακού, 1Π

 

C.Munier                             Θέμα και παραλλαγές

Διονύσης Αλεξόπουλος, 3Π

         

Anonymous                          Gigue

Νεφέλη Σέκρη, 1Π

                                       

A.Chartreux                         Saddy hat (4 Χέρια)              

Χριστίνα Μουρατίδου, 3Π

Ζαχαρούλα Αλέξη, 2Κ

 

Παραδοσιακό                       Ρωσικό τραγούδι

Δημήτρης Ιορδανίδης, 1Ε

                   

R.D.Vidal                                       Ισπανικό θέμα

Άννα Μπράτιτση, 1Κ

                       

P.Ι.Tchaikovsky                   German song

Ζωή Τσώτσου, 4Π

                       

Ε.Μπουντούνης                             Το σχολείο τελειώνει

Παύλος Λούγκας, 2Π

           

S.Joplin                                The entertainer

Ιωάννα Τσίγλη, 1Κ

                        

J.Ivanovici                            Στα κύματα του Δούναβη

Αλέξανδρος Σεχίδης, 1Κ

                  

Iron Maiden                         Fear of the dark

Χρήστος Παπαγιαννάκης, 3Ε

                          

Y.Tiersen                              Comptine d’ un Autre e’te’

Ραφαέλα Ιωαννίδου, 1Κ

                    

Διασκευή: N. Γεωργίου         Dark eyes

Ν. Γεωργίου                         Sweet dreams                     

Όμποε: Μαρία Μπεσίκα, 2Μ, Αναστασία Αλεξοπούλου, 2Μ

της τάξης της κ. Γ.Κόπτεβα   Κιθάρα: Νικόλας Λουκάς, 3Κ, Αλέξια Σούλα, 2Μ

 

3ο  ΜΕΡΟΣ 20:00

                                          

Διασκευή: N. Γεωργίου         Dark eyes

Ν. Γεωργίου                         Sweet dreams                     

Όμποε: Μαρία Μπεσίκα, 2Μ, Αναστασία Αλεξοπούλου, 2Μ

της τάξης της κ. Γ.Κόπτεβα   Κιθάρα: Νικόλας Λουκάς, 3Κ, Αλέξια Σούλα, 2Μ

 

F.Chopin                              Grande Valse brillante op.18

Γιάννης Χορδάκης, 3Κ

 

Anonymous                          Milonga

Πέτρος Κωστόπουλος, 3Κ

 

N.Paganini                            Το καρναβάλι της Βενετίας

Δημήτρης Κωστόπουλος, 2Π

    

T.Oesten                               Ο χορός των αρκούδων

Μαρία Καραγιάννη,

          

D.Fortea                                Estudio poetico

Γιάννης Παπαδόπουλος, 3Κ

                      

Παραδοσιακό                       Δεν περνάς κυρά Μαρία

Λυδία Γεωργίου, 1Π

       

D.Shostakovich                              Clockwork doll

Πολύμνια Μιχαηλίδου, 4Π

                           

L.Brouwer                            Un dia de Noviembre

Αλέξια Σούλα, 2Μ

                

L.v.Beethoven                      Rondo in c

Σοφία Κάλφα, 1Π

                                  

Α.Ponchielli                          Χορός των ωρών ( 4 χέρια)

Έλενα Παπαδοπούλου, 3Π

Γιάννης Χορδάκης, 3Κ

        

Ο.Περίδης                            Φεύγω

Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος, 3Κ

                                             

W.A.Mozart                         A musical joke

Βερόνικα Νικολάου, 2Π

                             

F.Chopin                              Mazurka op.30 No 2

Χριστόφορος Γεωργιάδης, 1Κ

                   

F.Tarrega                             Pavana

Νικόλας Λουκάς, 3Κ

                                          

L.v.Beethoven                      Rage over a lost penny

Αναστάσης Μπίτας, 2Π

              

M.Giuliani                            Σπουδή σε λα

Νίκος Σταθόπουλος, 3Κ

                             

S.Yradier                                        La paloma

Κατερίνα Μηλιάνη, 2Κ

                                   

J.Albeniz                               Capricho Catalan

Ζαχαρούλα Αλέξη, 2Κ

                       

Σ.Κουγιουμτζής                   Ένας κόμπος η χαρά μου                

Γεωργία Γαύρου, 2Μ

 

Επεξεργασία: Π.Ιωακειμίδου         Muppet show theme song, 2 πιάνα-16 χέρια

Συμμετέχουν όλοι οι μαθητές του πιάνου, που αναγράφονται στο 3ο μέρος.

 

Ακαδημαϊκό έτος: 
2018-2019

Φωτογραφίες εκδήλωσης